k

Prodej nemovitosti je dosti náročný a v mnoha případech i komplikovaný proces. 

Na obrázku níže můžete vidět, jak probíhá prodej nemovitosti a co vše musí makléř udělat, aby obchod proběhl úspěšně.


Smlouva o zprostředkování

Při každém prodeji podepíši s prodávajícím smlouvu o zprostředkování prodeje, ve které jsou jasně dané podmínky prodeje. Tato smlouva chrání jak makléře, tak ale i především prodávajícího. Tzn. je tam uveden předmět prodeje, kupní cena, provize, platnost smlouvy, možnosti ukončení spolupráce, jsou tam uvedené služby, které jsem povinna zajistit prodávajícímu (reklama, inzerce, právní servis...atd.). Tato smlouva se uzavírá vždy jako výhradní. 

Prověření nemovitosti 

Před prodejem nemovitosti je potřeba nemovitost řádně prověřit po právní stránce. Zjistit zda je prodávající oprávněn nemovitost prodat, zda na ní neváznou dluhy, věcná břemena, exekuce nebo nebankovní půjčky apod.

Stanovení reálné prodejní ceny

V případě zájmu mohu prodávajícímu pomoci se stanovením aktuální ceny jeho nemovitosti na realitním trhu. Zpracuji pro něho několikastránkový rozbor s určením prodejní ceny a navrhnu strategii prodeje. Realitní trh se neustále mění a ceny nemovitostí určuje hned několik faktorů a ty je třeba zohlednit. Samozřejmě se snažím vždy respektovat stanovisko prodávajícího a určení reálné prodejní ceny je třeba brát jako mé doporučení.

Příprava nemovitosti před prodejem

Pomohu Vám Vaši nemovitost před prodejem připravit.  Využívám k tomu svých služeb Home staging (více o této službě se dozvíte na mých webových stránkách www.homestagingkolin.webmium.com).  Tato příprava výrazně zkracuje dobu prodeje a v kombinaci se správně nastavenou prodejní cenou se Vaše nemovitost prodá téměř okamžitě. Samozřejmostí je pořízení profesionálních fotografií, zpracování půdorysu a zaměření, videoprohlídka, dále nabízím možnost natočení Vaší nemovitosti dronem.

Inzerce nemovitosti

Inzerujeme na všech nejnavštěvovanějších inzertních serverech, vydáváme vlastní realitní noviny, inzerujeme nemovitosti v celorepublikovém realitním magazínu, ve vývěskách, zajišťujeme aktivní propagaci nemovitosti v okolí atd.. Dále je možné zhotovit samostatné propagační letáky ke konkrétní nemovitosti, vlastní webové stránky apod.

Právní servis

Při prodeji zajišťujeme (samozřejmě v rámci provize) kompletní právní a advokátní servis, od přípravy rezervace, přes kupní smlouvu a advokátní úschovu až po podání kupních smluv na katastr nemovitostí. Součástí právního servisu je i řešení nenadálých a mimořádných situací. 


Jak vidíte na obrázku na začátku této stránky, je toho opravdu hodně, co by měl profesionální realitní makléř v rámci své provize pro prodávajícího a samozřejmě i pro kupujícího vykonat.

Nebudu Vás zde unavovat podrobným popisem veškerých kroků při prodeji nemovitosti a ani Vám zde nebudu nabízet e-booky typu: Jak prodat svou nemovitost, Na co si dát pozor prodeji a nebo Jak ji nejlépe nafotit.


Já Vám to totiž nechci říct :-) To je jako kdyby si třeba elektrikář dal na své webové stránky podrobný návod na výměnu elektroinstalace v bytě. To by  si to pak mohl udělat skoro každý...... ale některé věci se prostě vyplatí svěřit do rukou profesionálů. 


Takže pokud máte zájem, abych se stala Vaší realitní makléřkou, zavolejte mi, nebo napište přes kontaktní formulář. Probereme to vše při kávě a Vy se pak sami rozhodnete, zda svěříte prodej své nemovitosti  do mých rukou. :-)


telefon +420 777 150 818